Millise temperatuuriga milline vooder?

Kõige tihedamini meie käest küsitav küsimus on, et millise ilmaga millist voodrit eelistada?

Kui rääkida mütsidest, sallidest, kinnastest ja papudest, siis:
1) topeltpuuvillane vooder on mõeldud temperatuurile kuni +7 kraadi,
2) meriinovooder on mõeldud -5 kraadini
3) meriinovillafliisvooder kuni -15 kraadi, sealt edasi saab lisada lisasoojaks kapuutsi.
NB! Karru Kidsi tooted on kõik puuvillase väliskihiga, mis tänu oma tihedamale koele hoiavad kergema tuule ka kenasti kinni, aga vihma ja tormikindlad need materjalid siiski pole.

Kui aga kombekatest ja toariietest rääkida, siis läheb pilt natukene keerulisemaks.
1) Kuni +10 kraadini sobib ideaalselt topeltpuuvillane kombekas toariiete peale.
2) Sealt edasi kuni +5 kraadini sobib hästi meriinovillavoodriga kombekas tavaliste puuvillaste toariiete peale või meriinoalusriided topeltpuuvillase kombekaga.
3) +5 kraadist kuni 0 kraadini, siis võiks olla meriinovillakombe all meriinoalusriided (meriinobodi + püksid või pluus + püksid). Kuni -5 kraadini kasutamiseks lisa kombeka alla ka dressipluus või vankris magamise ajaks kasuta soojakotti.
4) Alates -5 kraadist kuni nii -15ni tuleks meriinoalusriiete peale panna meriinovillafliiskombe, vankris magamiseks lisaks soojakott või soojem tekk. Õues võib krõbedamate külmadega panna lapsele ka selga palja naha peale tavalise meriinovillavoodrikombeka ning sellega talvekombekasse.

Küll aga on kõik need numbrid ja temperatuurid mõeldud tunnetusliku temperatuuri arvestades, mitte temperatuurinäidikut ainult vaadetes vaid hinnates ka tuuletugevust ja õhuniiskust, mis võivad teinekord ilma muuta palju külmemaks kui temperatuurinumbri järgi tunduks. Lisaks on iga laps ja tema külmatundlikkus erinev, soovitame alati usaldada ka enda sisetunnet, mitte liigselt soovitustenumbrijada sisse kinni jääda – last kuklavoldist katsudes tunneb alati ära kas tal on soe või külm.

Me Karru Kidsis armastame väga meriinovillast kangast ning selle häid omadusi, millest rääkisime varasemas blogipostituses:
https://www.karrukids.eu/meriinovillase-voodri-head-omadused-ning-meriinotoodete-hooldamine/