Meriinovillase voodri head omadused ning meriinotoodete hooldamine

Meriinovilla saadakse meriinolammastelt, mis on selle esimeseks suurepäraseks omaduseks – meriino on 100% looduslik ja üks maailma parimatest looduslikest materjalidest, mida riietel kasutada. See on hea keskkonnasõbralikuks teadlikuks valikuks. Karru Kids kasutab oma toodetel vaid 100% mulesing-vaba meriinot, mis on Öko-Tex 100 sertifikaadiga.

Meriinovill reguleerib kehatemperatuuri

Kehatemperatuuri reguleerimine on eriti oluline ja kasulik beebide puhul, kes ei oska veel ise alati ühtlast kehatemperatuuri hoida. Meriinovill aitab hoida keha soojas siis kui õues on jahe ja vastupidi, sooja ilmaga kaitseb see ülekuumenemise eest, aidates keha jahedana hoida.

Meriinovill imab niiskust

Meriinovillased tooted imavad hästi niiskuse endasse, hoides lapse naha kuivana, hoides sellega ära higistamisest tingitud ebamugavustunde ja kaitstes higisena külma saamise eest. Meriinovillasel kangal on tänu villas sisalduvale lanoliinile antibakteriaalsed omadused, mistõttu ei teki tootele ebameeldivat lõhna ja peale kasutamist piisab enamasti sellest, kui paned ta värske õhu kätte tuulduma.

Meriinovill on pehme ja kerge, see ei torgi

Villaseid riideid on kasutatud laste soojas hoidmiseks väga pikka aega, ent enamasti seostub villane riie millegi kohmaka, raske ja sügelema ajavaga. Meriinovill on vastand kõigele sellele.

Meriinovill ei aja sügelema, see on pehme ja mõnus naha vastas ning sobib ka enamikele tundliku nahaga beebidele, tekitamata punaseid laike. Sellegipoolest kui lapsel on tugev atoopiline dermatiit või eriti kuiv ja sügelev nahk, siis soovitame igaks juhuks alustuseks proovida ühte toodet, näiteks mütsi või kindaid, et veenduda materjali sobivuses.

Meriinotoodete hooldamine

Kuna meriinovillal on antibakteriaalsed omadused, siis seda pole vaja liiga tihti pesta – enamasti piisab värske õhu käes tuuldumisest ja kuivamisest.

Kui aga siiski on tekkinud vajadus meriinovillast toodet pesta, siis tuleks seda teha kindlasti spetsiaalse villapesu programmiga ning villastele riietele mõeldud pesuvahendiga. Kasutada ei tohiks kindlasti ühtegi plekieemaldajat, valgendajat ega pesupehmendit.

Kuivatada tuleks meriinovillaseid riideid tasapinnale laotades, rippudes venib meriinovill välja ning toode kaotab oma kuju. Kindlasti ei tohiks kasutada kuivatit.

Meriinovillaste toodete omaduste säilimiseks tuleks neid pesta siiski nii harva kui vähegi võimalik.

Valiku meriinovillaseid ja meriinovoodriga tooteid leiad Karru Kidsi e-poest: